Dzień Planszówek w naszej szkole :-)
- 42
Zapraszamy na Dzień Planszówek :-)
Wycieczka do Krakowa
6 października odbyła się wycieczka edukacyjna do Krakowa na Laserowy Paitball, Archery Tag oraz do Wiosek Światła. Dzieci bawiły się wspaniale a atrakcji było mnóstwo. :-)
34
Ślubowanie - ciąg dalszy fotorelacji
Ślubowaie klas 1a i 1b odbyło się w dniu 27 września. Dzieci pięknie zaprezentowały się przedstawiając ciekawy program przygotowany przez wychowawców, Panie Barbarę Łuszczek i Annę Świdę-Thirant.
6
Cykl spotkań w ramach profilaktyki uzależnień od zerówki do klasy ósmej
W naszej szkole obył się cykl spotkań w ramach profilaktyki uzależnień dla uczniów od zerówki do klasy ósmej. Uczniowie w trakcie przedstawienia zatytułowanego "Komunikacja bez przemocy" przypomnieli sobie znaczenie pojęć takich jak komunikacja werbalna, komunikacja niewerbalna, plotka, gest, konflikt oraz przemoc. Istotne było przekazanie uczniom jak ważna i wyjątkowa jest bezpośrednia rozmowa z drugim człowiekiem, wolna od wulgaryzmów, przemocy, oceniania czy pozbawiona empatii. Ważna jest umiejętność komunikacji interpersonalnej, gdziekolwiek jesteśmy i z kimkolwiek rozmawiamy.
Uczniowie z uwagą i zainteresowaniem przyswajali wiedzę, również miło spędzali z aktorami czas.
Teatr edukacyjny:
http://facebook.com/wystepy.artystyczne
Wycieczka do Rudna
Wczoraj klasy 1a, 1b, 2a, 2b były wraz z wychowawcami na wycieczce szkolnej w miejscowości Rudno. Zwiedziliśmy Muzeum Agatów, dzieci obejrzały filmy edukacyjne o powstaniu minerałów, miały warsztaty, obserwowały obróbkę agatów. Podziwialiśmy zamek Tenczyn.
12
"Śmieci precz - zróbmy rzecz"
30 września 2022 roku odbyła się VI Edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego "Śmieci precz- zróbmy rzecz ". Patronatem był Burmistrz Miasta Bukowna i Starosta Powiatu Olkuskiego. Uczennice piątej klasy naszej szkoły: Lena Traskiewicz, Zofia Mocny oraz Martyna Kot zajęły I miejsce. Tegorocznym tematem konkursu był : Kapelusz, beret, kaszkiet, czapka, innymi słowy nakrycie głowy. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekun konkursu: Justyna Grzegorzewska-Żak
Wycieczka do Rudna klas pierwszych i drugich
3 października br, klasy pierwsze i drugie wraz z wychowawcami, wybrały się na wycieczkę do Rudna. Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Muzeum Agatów. Uczniowie mogli zobaczyć piękne kamienie oraz poznali proces obróbki tego minerału. Filmy w sali kinowej przybliżyły historie i ukazały gdzie i w jaki sposób je można pozyskać. Uczniowie udowodnili, że lepienie z gliny też im nie jest straszne. Następnie zobaczyliśmy Zamek "Tenczyn" i odwiedziliśmy "Zamkową zagrodę", gdzie mogli zobaczyć zwierzęta domowe z bliska. Na koniec deszczowej eskapady był zasłużony posiłek. Chociaż pogoda nas nie rozpieszczała, wszyscy uczestnicy wyprawy "dali radę" i zasłużyli na złoty medal :)
13
Wycieczka klasy 1B do Rudna
- 9
Druga część zdjęć z wycieczki klasy 7a :-)
- 44
Dyskoteka :-)
Samorząd zorganizował dyskotekę z okazji dnia chłopaka i oczepiny klas 4.
15
Ślubowanie 2022
- 10
Wycieczka klasy 7a
Uczniowie klasy 7a byli we wrześniu na dwudniowej wycieczce, zwiedzili m.in. Muzeum Śląskie w Katowicach, Zespół Pałacowo-Zamkowy w Pszczynie, Park Etnograficzny Ziemi Żywieckiej w Ślemieniu oraz uczestniczyli w żywej lekcji przyrody, gdzie dowiedzieli się wiele ciekawostek o pszczyńskie linii żubrów i mieli okazję obserwować je w ich naturalnym środowisku, a także uczestniczyli w rejsie po Jeziorze Żywieckim.
73
Regulamin projektu„Rozwój kształcenia ogólnego w szkołach podstawowych gminy Olkusz”
Postanowienia ogólne
§ 1
- Regulamin określa zasady rekrutacji na bezpłatne dodatkowe zajęcia pozalekcyjne, pozaszkolne dla uczniów i uczennic oraz szkolenia i studia podyplomowe dla nauczycieli realizowane w ramach projektu nr RPMP 10.003.-12-0350/19 pt.: „Rozwój kształcenia ogólnego w szkołach podstawowych gminy Olkusz”, w tym w szczególności zasady przyjmowania zgłoszeń oraz procedury kwalifikacyjnej.
- Projekt jest finansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa: Wiedza i kompetencje, Działanie 10.01 Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałanie 10.01.03 Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne z Europejskiego Funduszu Społecznego – konkurs.
- Beneficjentem Projektu jest Gmina Olkusz z siedzibą w Olkuszu przy ul. Rynek 1.
- Realizatorem projektu jest Samorządowy Zespół Edukacji z siedzibą w Olkuszu, ul. Rynek 1.
- Szkoły zaangażowane w realizację projektu:
- Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Mikołaja Kopernika, 32-300 Olkusz, ul. J. Kantego 5.
- Zespół Szkolno - Przedszkolny Integracyjny Nr 1, 32-300 Olkusz, ul. J. Kochanowskiego 2.
- Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Marcina Biema, 32-300 Olkusz, ul .Kpt. Hardego 11a.
- Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Francesco Nullo, 32-300 Olkusz, ul. Fr. Nullo 36.
- Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Marcina Bylicy, 32-300 Olkusz, ul. Cegielniana 24.
- Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Fr. Chopina, 32-300 Olkusz, ul. Długa 67.
- Szkoła Podstawowa Nr 9 im. ppłk. Pilota S. Skarżyńskiego, 32-300 Olkuszu, ul. Kosynierów 14.
- Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Kornela Makuszyńskiego, 32-300 Olkusz, ul. S. Żeromskiego 1.
- Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Gorenicach, 32-327 Gorenice, ul. Krakowska 51.
- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Braciejówce, 32-300 Olkusz, Braciejówka 60.
- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Osieku, 32-300 Olkusz, 32-300 Olkusz, Osiek 79b.
- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zedermanie, 32-300 Olkusz, Zederman 99.
§ 2
- Użyte w regulaminie określenia oznaczają:
- Projekt – projekt nr RPMP 10.01.03.-12-0350/19 pt.: „Rozwój kształcenia ogólnego w szkołach podstawowych gminy Olkusz”, realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr RPMP.10.01.03.-12-0350/19-00 z dnia 14.05.2020 r. zawartej pomiędzy Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości w Krakowie a Gminą Olkusz;
- Wniosek o dofinansowanie projektu - wniosek o dofinansowanie projektu nr RPMP 10.01.03.-12-0350/19 złożony w odpowiedzi na konkurs numer RPMP.10.01.03-IP.01-12-008/19, w przypadku wprowadzenia zmian we wniosku przez wniosek o dofinansowanie projektu rozumie się aktualną wersję wniosku wraz ze zmianami;
- Instytucja pośrednicząca – Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości w Krakowie, z siedzibą w Krakowie, ul. Jasnogórska 11, 31-358 Kraków;
- Umowa o dofinansowanie projektu - umowa zawarta pomiędzy Instytucją Pośredniczącą a Gminą Olkusz, określająca zasady realizacji i finansowania projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego;
- Realizator Projektu – Samorządowy Zespół Edukacji z siedzibą w Olkuszu, Rynek 1 - samorządowa jednostka organizacyjna Gminy Olkusz wskazana do zarządzania i obsługi Projektu, w tym kontaktu i współpracy ze szkołami, do których kierowane jest wsparcie w ramach projektu oraz Uczestnikami Projektu;
- Koordynator projektu – osoba odpowiedzialna za całościową merytoryczną realizację projektu, w tym: nadzór nad realizacją i pomiarem wskaźników, kontakty z Instytucją Pośredniczącą, sporządzanie wniosków o płatność;
- Koordynator szkolny – osoba odpowiedzialna za realizację projektu na poziomie danej szkoły, w tym za ustalanie harmonogramu zajęć, bieżące monitorowanie systematyczności i efektywności realizacji projektu (w tym sprawozdawczość i pomiar wskaźników), dbałość o merytoryczną wysoką jakość realizacji zadań, rekrutację, nadzór nad zgodnością realizacji projektu z umową, informowanie Realizatora o konieczności wprowadzenia zmian, zapewnienia uczestnikom projektu możliwości osobistego kontaktu z kadrą projektu oraz promocja projektu za pomocą szkolnej strony internetowej;
- Uczestnik projektu – osoba zakwalifikowana do udziału w projekcie (zarówno uczeń jak i nauczyciel).
Proces rekrutacji
§ 3
- Rekrutację uczestników prowadzi Koordynator szkolny, dokumenty rekrutacyjne składane będą w Szkolnych Biurach Projektu – zlokalizowanych w każdej szkole.
- Proces rekrutacji uczniów i uczennic prowadzony jest odrębnie w każdej szkole, oddzielnie do każdej z trzech edycji zajęć w ramach Projektu - równoważnych z następującymi latami szkolnymi:
- I edycja: 2020/2021; zajęcia realizowane w okresie od X 2020 do VI.2021 – termin rekrutacji do 20.09.2020 r.
- II edycja: 2021/2022; zajęcia realizowane w okresie od X 2021 do VI.2022 – termin rekrutacji do 20.09.2021 r.
- III edycja: 2022/2023; zajęcia realizowane w okresie od X 2022 do VI.2023 – termin rekrutacji do 20.09.2022 r.
- Proces rekrutacji nauczycieli i nauczycielek prowadzony będzie raz, w terminach odpowiadających rekrutacji uczniów/uczennic do I edycji Projektu.
- Rekrutacja uczestników prowadzona będzie oddzielnie dla każdej ze szkół objętych wsparciem w ramach projektu, zgodnie z limitami wskazanymi we wniosku o dofinansowanie.
§ 4
- Osoby zgłaszające chęć uczestnictwa w zajęciach i szkoleniach/studiach podyplomowych w Projekcie, zobowiązane są do złożenia w Szkolnym Biurze Projektu:
- Karty Zgłoszenia Udziału w Projekcie odpowiednio wg Załączników nr 1a/1b/ do Regulaminu.
- Dokumenty należy dostarczyć osobiście do Szkolnego Biura Projektu w szkole, w której organizowane będą zajęcia, w których chce brać udział kandydat/kandydatka.
- Szkolne Biura Projektu będą się znajdowały w sekretariatach każdej ze szkół.
- Dokumenty rekrutacyjne niezbędne do zgłoszenia udziału w Projekcie zostaną umieszczone na podstronie internetowej Beneficjenta oraz na stronach internetowych szkół biorących udział w projekcie.
- Szkolne Biura Projektu wymienione w ust. 3 będą czynne od poniedziałku do piątku (poza dniami wolnymi od pracy, świętami itp.) w godzinach 8:00 – 15:00.
- Koordynatorzy szkolni każdemu dostarczonemu zgłoszeniu nadają numer oraz potwierdzają wpłynięcie dokumentów swoim podpisem.
- Rekrutacja zostanie przeprowadzona zgodnie z polityką równych szans i niedyskryminacji.
- Po zakończeniu rekrutacji pełną dokumentację z jej przebiegu Koordynator szkolny przekaże Realizatorowi Projektu.
§ 5
- Weryfikacji napływających dokumentów rekrutacyjnych dokonuje koordynator szkolny, który dokonuje sprawdzenia dokumentów zgodnie z określonymi kryteriami formalnymi i punktowymi:
- KRYTERIA FORMALNE
Ocena dokumentów rekrutacyjnych na podstawie kryteriów formalnych ma postać ”0-1” tzn. „ spełnia - nie spełnia”.
Nr
Nazwa Kryterium
Liczba punktów
uczniowie/nauczyciele
1
Poprawność złożonych dokumentów - czytelność, kompletność, itp. Wymagane dokumenty: formularz rekrutacyjny, podpisany w przypadku ucznia przez rodzica/opiekuna prawnego.
0 - 1
2
Złożenie dokumentów w terminie określonym w §3 ust. 2 niniejszego Regulaminu
0 - 1
3
Przynależność do grupy docelowej Projektu tj. uczniowie/nauczyciele danej szkoły
0 - 1
4
Kandydat/ka nie uczestniczy w innym projekcie realizowanym w tym samym czasie w ramach RPO WM, w którym przewidziane formy wsparcia uczestnika są tego samego rodzaju lub zmierzają do tego samego celu/korzyści
0 - 1
Razem:
4 pkt.
Kandydat, który nie spełni kryteriów formalnych tj. otrzyma 0 pkt. w ramach kryterium nr 3 lub/i nr 4 nie może uzyskać statusu Uczestnika Projektu.
- KRYTERIA PREMIUJĄCE REKRUTACJI DO ZAJĘĆ WSPIERAJĄCYCH DLA UCZNIÓW ZE SPECJALNYMI POTRZEBAMI EDUKACYJNYMI I ROZWOJOWYMI
Nazwa Kryterium
Liczba punktów
Uczniowie
Posiadanie opinii PPP, wskazującej na konieczność objęcia danym rodzajem wsparcia (na podstawie dokumentacji ucznia)
5 pkt.
Wniosek nauczyciela o objęcie wsparciem
3 pkt.
W II i III cyklu rekrutacji – brak uczestnictwa w zajęciach podobnego typu w poprzednim roku szkolnym (na podstawie list uczestników danych zajęć)
3 pkt.
W przypadku zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno – społeczne/TUS/wsparcie psychologa – opinia pedagoga wskazująca duży deficyt dziecka w relacjach społecznych i funkcjonowaniu w grupie
3 pkt.
- KRYTERIA PREMIUJĄCE REKRUTACJI DO ZAJĘĆ ROZWIJAJĄCYCH KOMPETENCJE KLUCZOWE I UMIEJĘTNOŚCI NIEZBĘDNE NA RYNKU PRACY
Nazwa Kryterium
Liczba punktów
Uczniowie
Ocena z przedmiotu, którego dot. rekrutacja z poprzedniego roku
Ocena 6 – 3 pkt.
Ocena 5 – 2 pkt.
Ocena 4 – 1 pkt.
Opinia nauczyciela danego przedmiotu o posiadanych predyspozycjach/motywacji dziecka do nauki danego przedmiotu
Wysokie predyspozycje i motywacja – 2 pkt.
Wysoka predyspozycja lub wysoka motywacja – 1 pkt.
W II i III cyklu rekrutacji – brak uczestnictwa w zajęciach podobnego typu w poprzednim roku szkolnym (na podstawie list uczestników danych zajęć)
3 pkt.
- REKRUTACJA NAUCZYCIELI
- Rekrutacja nauczycieli będzie prowadzona równolegle do rekrutacji uczniów i uczennic. Nauczyciele muszą spełnić jednocześnie następujące wymagania formalne(§ 5 pkt 1 Kryteria Formalne):
- złożenie formularza rekrutacyjnego,
- zatrudnienie w szkole objętej wsparciem.
- Warunkiem koniecznym do spełnienia jest brak kompetencji/kwalifikacji w zakresie treści szkolenia/studiów podyplomowych, w których nauczyciel chce wziąć udział.
- Kryterium premiujące – zatrudnienie w danej szkole w wymiarze co najmniej 0,5 etatu – 2 pkt.
- W momencie uzyskania przez dwie osoby ubiegające się o udział w Projekcie identycznej liczby punktów przyznanej przez Koordynatora szkolnego w ramach kryteriów formalnych i punktowych, kryterium rozstrzygającym będzie kolejność wpłynięcia zgłoszeń.
- W przypadku, gdy w toku postępowania rekrutacyjnego pojawią się wątpliwości, co do prawidłowości zgłoszenia udziału w projekcie Realizator Projektu może w każdej chwili zażądać od kandydata dodatkowych dokumentów, uzupełnień lub wyjaśnień.
- Dokumenty niezgodne z wymogami regulaminu, dokumenty niekompletne, składane po terminie, albo nieobejmujące wymaganej zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika projektu, nie będą przyjmowane.
§ 6
- Do obowiązku Koordynatora szkolnego należy konieczność zweryfikowania i potwierdzenia:
- elementów kwalifikowalności danego Uczestnika Projektu (spełnianie kryteriów formalnych),
- informacji dot. kryteriów premiujących - m. in. w celu przyznania dodatkowych punktów w procesie rekrutacji.
- W trakcie procesu rekrutacji powstają następujące typy list:
- lista osób ubiegających się o nadanie statusu Uczestnika Projektu,
- lista osób zakwalifikowanych do udziału w Projekcie,
- lista Uczestników Projektu,
- lista rezerwowa osób, spełniających wszystkie kryteria formalne, które z powodu wyczerpania miejsc nie zostały wciągnięte na listę osób zakwalifikowanych do udziału w Projekcie.
§ 7.
- O zakwalifikowaniu uczniów do udziału w zajęciach realizowanych w ramach poszczególnych szkół – zarówno uczniów, jak i Dyrektorów Szkół, poinformuje Koordynator szkolny, poprzez wywieszenie imiennych list na tablicach informacyjnych w Szkołach.
- Nauczyciele zakwalifikowani do udziału w Projekcie zostaną poinformowani o fakcie zakwalifikowania do Projektu drogą mailową.
- Osoby zakwalifikowane do udziału w Projekcie zobowiązane są do złożenia pisemnej deklaracji udziału w projekcie wraz z pisemną zgodą na przetwarzanie danych osobowych uczestnika projektu oraz Informacją o zakresie danych przetwarzanych w Systemie SL2014 (załącznik nr 2 do Regulaminu projektu).
§ 8
- Niezłożenie przez kandydata deklaracji uczestnictwa w projekcie wraz z pisemną zgodą na przetwarzanie danych osobowych zgodnej z wymogami skutkuje utratą przez niego prawa udziału w projekcie.
- W przypadku, gdy kandydat zakwalifikowany do udziału w projekcie zrezygnuje z uczestnictwa w projekcie lub utraci prawo udziału w projekcie, na jego miejsce przyjmowany jest pierwszy kandydat z listy rezerwowej, który zadeklaruje chęć uczestnictwa w projekcie i dopełni wymogów określonych w § 7 ust. 3.
Zasady organizacji oraz uczestnictwa w zajęciach
§ 9
- Zajęcia/szkolenia realizowane są zgodnie z harmonogramem i opisem zadań projektu oraz planem i programem zajęć ustalonym przez Szkołę w porozumieniu z Realizatorem.
- Program zajęć/szkoleń stacjonarnych zawiera m.in.:
- cele programowe,
- treści programowe,
- metody i formy pracy,
- liczbę zajęć dydaktycznych,
- szczegółowy harmonogram realizacji zajęć,
- ewaluację zajęć.
- Zajęcia dla uczniów odbywają się w szkole.
- Zajęcia dla nauczycieli odbywają się na uczelni prowadzącej dany kierunek studiów podyplomowych oraz w miejscu wyznaczonym przez koordynatora w porozumieniu z wykonawcą.
- Zajęcia stacjonarne dla uczniów odbywają się w grupach lub w trybie indywidualnym.
- Podziału na grupy dokonuje koordynator szkolny w porozumieniu z koordynatorem projektu, zgodnie z wnioskiem o dofinansowanie projektu.
- Szkoła zastrzega sobie możliwość zmiany w podziale uczestników na grupy i szczegółowych harmonogramach zajęć dodatkowych, o czym Uczestnicy projektu zostaną powiadomieni za pośrednictwem komunikatu zamieszczonego na tablicy ogłoszeń w Szkole.
- Na zajęciach, podczas których Uczestnik projektu otrzyma nieodpłatne materiały projektowe (np. książki, ćwiczenia, materiały metodyczne, materiały szkoleniowe, etc.) potwierdza odbiór w/w materiałów własnoręcznym podpisem.
Prawa i obowiązki uczestników projektu
§ 10
- Uczestnik projektu ma prawo:
- do jednej lub kilku form wsparcia udzielanego w projekcie,
- otrzymywania materiałów dydaktycznych/szkoleniowych wykorzystywanych podczas zajęć (książki, ćwiczenia, materiały piśmiennicze, materiały szkoleniowe, etc.)
- Świadczenia określone w ust. 1 Uczestnicy projektu otrzymują nieodpłatnie.
- Uczestnik projektu zobligowany jest do regularnego uczestnictwa w zajęciach.
- Dopuszczalna liczba nieobecności na zajęciach dla uczniów z danego zakresu wsparcia nie może przekroczyć 20% godzin danych zajęć.
- W przypadku nieobecności na zajęciach Uczestnik projektu zobowiązany jest do samodzielnego zrealizowania materiału będącego przedmiotem opuszczonych zajęć.
- Uczestnicy projektu, którzy przekroczą dopuszczalny limit nieobecności bez podania usprawiedliwienia zaakceptowanego przez koordynatora szkolnego, po porozumieniu z koordynatorem projektu i dyrekcją szkoły zostaną wykreśleni z listy uczestników. Na miejsce osoby wykreślonej zostanie zakwalifikowana osoba z listy rezerwowej. Każdorazowo o przyjęciu nowej osoby decydować będzie koordynator szkolny, który weźmie pod uwagę ilość godzin zrealizowanego wsparcia oraz wyniki rozmowy z potencjalnym Uczestnikiem projektu.
- Usprawiedliwione będą nieobecności udokumentowane zwolnieniem lekarskim lub nagłymi wypadkami losowymi potwierdzonymi pisemnie przez rodzica/prawnego opiekuna. Wyżej wymienione dokumenty rodzic/opiekun prawny ucznia/uczennicy niezwłocznie przekazuje nauczycielowi prowadzącemu zajęcia celem usprawiedliwienia nieobecności. Kserokopię usprawiedliwienia dołącza się do dokumentacji.
- Każdy Uczestnik projektu zobowiązuje się do:
- systematycznego uczestnictwa w zajęciach w ramach projektu zgodnie z ustalonym harmonogramem zajęć,
- potwierdzania każdorazowo obecności na zajęciach,
- wypełniania ankiet ewaluacyjnych i testów umiejętności dla celów monitorowania i ewaluacji projektu,
- przestrzegania ogólnie przyjętych norm i zasad, w tym dbania o sprzęt i pomoce dydaktyczne wykorzystywane podczas realizacji projektu,
- bieżącego informowania o wszystkich zdarzeniach mogących zakłócić udział w projekcie,
- zapoznania się z treścią i przestrzeganie niniejszego Regulaminu.
Zasady ukończenia i rezygnacji z udziału w projekcie
§ 11
- Udzielenie wsparcia w ramach projektu zaprzestaje się w przypadkach:
- przerwania przez ucznia/uczennicę nauki w danej Szkole,
- przerwania przez nauczyciela zatrudnienia jako nauczyciel w danej Szkole,
- naruszenia podczas prowadzenia zajęć w ramach projektu zasady współżycia społecznego i norm etycznych obowiązujących w Szkole oraz miejscu realizacji studiów podyplomowych i szkoleń,
- rezygnacji ze wsparcia/uczestnictwa w projekcie.
- W przypadku, o którym mowa w ust. 1d w trakcie trwania zajęć rodzic/prawny opiekun niepełnoletniego Uczestnika projektu lub nauczyciel Szkoły zobowiązany jest do złożenia pisemnego oświadczenia w tym zakresie wraz z podaniem przyczyny rezygnacji.
- W przypadkach, o których mowa w ust. 1 i 2 Uczestnik projektu zostaje skreślony z LISTY uczestników niezwłocznie, jednak nie później niż w ciągu 7 dni od dnia złożenia pisemnej informacji/oświadczenia o rezygnacji z uczestnictwa w projekcie. Odpowiednie dokumenty koordynator szkolny przekazuje dyrektorowi szkoły, który informuje również koordynatora projektu.
- W przypadku rezygnacji lub wykreślenia z listy słuchaczy studiów podyplomowych lub szkoleń, która nastąpi z winy nauczyciela Realizator projektu rości sobie prawo do dochodzenia od niniejszego nauczyciela odszkodowania w wysokości równej kosztowi czesnego studiów lub organizacji szkoleń.
§12
Postanowienia końcowe
- Wszelkie zmiany niniejszego Regulaminu wymagają zatwierdzenia w formie pisemnej przez Realizatora Projektu.
- Regulamin Rekrutacji wchodzi w życie z dniem zatwierdzenia przez Realizatora Projektu.
- Załączniki do Regulaminu Rekrutacji:
Załącznik 1a: Karta Zgłoszenia Udziału w Projekcie – uczniowie
Załącznik 1b: Karta Zgłoszenia Udziału w Projekcie – nauczyciele
Załącznik 2: Deklaracja – oświadczenie o uczestnictwie w Projekcie wraz z Oświadczeniem uczestnika Projektu i Zakresem danych osobowych do systemu SL2014. Dane uczestnika
Olkusz, 01.09.2020 r.
Zatwierdzono:
Rekrutacja do RKO na rok 2022/2023
Rusza rekrutacja do nowego projektu adresowanego do uczniów szkół podstawowych na terenie gminy Olkusz.
Nadrzędnym celem projektu jest wzrost jakości nauczania w szkołach podstawowych, które zdecydowały się na udział w projekcie.
Uczniowie ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi otrzymają wsparcie z zakresu pomocy psychologiczno – pedagogicznej oraz wezmą udział w zajęciach wyrównawczo – dydaktycznych.
Ponadto uczniowie będą mieli możliwość podniesienia kompetencji kluczowych oraz umiejętności niezbędnych na rynku pracy poprzez udział w dodatkowych zajęciach rozwijających.
Zajęcia w ramach projektu będą prowadzone w nowopowstałych lub doposażonych gabinetach specjalistycznych oraz przy użyciu sprzętu zakupionego na potrzeby projektu.
Dodatkowo wsparcie otrzymają również nauczyciele placówek, biorących udział w projekcie. Będą oni mogli podnieść swoje kwalifikacje poprzez udział w szkoleniach, kursach i studiach podyplomowych.
Samorządowy Zespół Edukacji w Olkuszu – realizator projektu „Rozwój kształcenia ogólnego w szkołach podstawowych gminy Olkusz” we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Jana Kochanowskiego w[U1] Osieku ogłasza nabór uczniów na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne.
W naszej szkole w roku szkolnym 2022/2023 zorganizowane zostaną zajęcia z następujących przedmiotów[M2] :
Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Osieku, Osiek 79b:
- Zajęcia wyrównawcze dla klas 1 – 8:
- Matematyka.
- Język polski.
- Logopedia dla klas 1 – 3.
- Zajęcia podnoszące kompetencje emocjonalno – społeczne.
- Koło matematyczne dla klas 1 – 8.
- Koło szachowe.
Zgodnie z zapisami wniosku aplikacyjnego zajęcia prowadzone będą w trybie cotygodniowych 1 - godzinnych zajęć dodatkowych z nauczycielami/pedagogami z naszej szkoły. [M3]
Uprawnionymi do wzięcia udziału w projekcie są, uczniowie i nauczyciele Naszej szkoły, którzy spełniają warunki udziału w projekcie określone w Regulaminie projektu.
Dokumenty rekrutacyjne przyjmowane są w sekretariacie naszej szkoły w terminie do 29.09.2022 r. w godzinach pracy sekretariatu. O zakwalifikowaniu się do udziału w zajęciach decydować będzie liczba przyznanych punktów, zgodnie z kryteriami zawartymi w Regulaminie projektu.
Na komplet dokumentów rekrutacyjnych składają się:
- Karta Zgłoszenia Udziału w Projekcie,
- Deklaracja – oświadczenie o uczestnictwie w Projekcie.
Wszelkie informacje o projekcie dostępne są w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej UMiG Olkusz: http://www.umig.olkusz.pl/i ndex.php?option=com_content&view=article&id=7281:projekt-rozwoj-ksztalcenia-ogolnego-w-szkolach-podstawowych-gminy-olkusz&catid=14&lang=pl&Itemid=167
Informacja o sposobie realizacji i źródłach finansowania projektu
Projekt konkursowy pn. „Rozwój kształcenia ogólnego w szkołach podstawowych gminy Olkusz” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 10. Wiedza i kompetencje, Działanie 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałanie 10.1.3 Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne.
Całkowita wartość projektu wynosi 5 813 903,12 zł, w tym wysokość dofinansowania 5 253 544,21 zł. Beneficjentem projektu jest Gmina Olkusz, w imieniu której działa Samorządowy Zespół Edukacji w Olkuszu (realizator projektu) we współpracy ze szkołami podstawowymi.
[U1]Każda szkoła wpisuje swoje dane. Proszę sprawdzić, czy zgadza się zakres tematyczny zajęć w Waszej szkole.
[M2]Każda szkoła zostawia swój zakres zajęć. Proszę sprawdzić, czy właściwie wprowadziłam rodzaje zajęć (zgodnie z Wnioskiem o dofinansowanie projektu).
[M3]Szkoły, które nie mają w programie zajęć szachowych to zdanie wyrzucają.
Zapraszamy pracowników i emerytów ZSP Osiek na wycieczkę na Podlasie z dofinansowaniem z funduszu ZFŚS
Dyrektor ZSP Osiek zaprasza wszystkich nauczycieli, pracowników AiO, emerytów i rencistów należących do naszego ZFŚS na organizowaną wycieczkę na Podlasie. Termin 14-16 październik 2022r, koszt 850 zł, dofinansowanie w wysokości 20% z ZFŚS, zapisy do 30.09.2022r. w sekretariacie szkoły. ZAPRASZAMY
Międzynarodowy Dzień Kropki
15 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto odkrywania talentów. Wiele ciekawych i kreatywnych zabaw pozwoliło uczniom, tym małym i nieco starszym, odkryć swoje pasje i co najważniejsze, pokazać je światu. Każdy ma przecież jakiś talent. Czasem wystarczy zacząć od kropki…. To był wspaniały dzień dla wszystkich!
31
Szczepimy się
Segreguj z nami oleje jadalne
Nagrody Burmistrza dla laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych
2 września 2022 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród Burmistrza dla laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych i innych oraz wręczenie dyplomów dla ich opiekunów. Gratulacje
Archiwum Aktualności