• Ekologiczne Warsztaty Świąteczne

• Dzisiaj klasy 3, klasa 1a i grupa przedszkolna "Sówki" uczestniczyły w ekologicznych warsztatach świątecznych - Dzieci same formowały tułów oraz przymocowały pozostałe elementy anioła. Wszystko to bez użycia kleju. Prace wyszły naprawdę przepięknie i będą super ozdobą na nadchodzące święta.

• Choinka

• Ho! Ho! Ho! Już po raz trzeci choinka połączyła mieszkańców Osieka i Zimnodołu. Dziękujemy za przybycie Burmistrzowi Miasta i Gminy Olkusz, Panu Romanowi Paśnikowi. Uczniowie i przedszkolaki z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Osieku zaprezentowały swoje umiejętności wokalne przed Świętym Mikołajem i licznie zebraną publicznością. Dziękuję wychowawcom za przygotowanie dzieci do występów. Wielkie ukłony przesyłamy w stronę Dyrektora Samorządowego Zespołu Edukacji, Pana Pawła Czarnoty, dziękujemy za zaangażowanie i swój nieoceniony wkład w przygotowanie festynu. Dziękujemy sołtysom Osieka i Zimnodołu, wszystkim zaangażowanym Rodzicom oraz wszystkim sponsorom. Do zobaczenia za rok!!!

Dyrekcja ZSP w Osieku.

• Warsztaty pierwszej pomocy z Misiem Edziem

• W poniedziałek 4 grudnia uczniowie klas I – III oraz grupy przedszkolne Sówki i Pszczółki uczestniczyły w warsztatach z Misiem Edziem. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci nauczyły się opatrywać lekkie urazy oraz zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Poznały bezpieczną dla poszkodowanego pozycję i trenowały na misiu prawidłowe ułożenie. Ćwiczyły też masaż serca i sztuczne oddychanie na specjalistycznym fantomie LED. Była to doskonała forma połączenia nauki z zabawą, poprzez którą, dzieci zdobyły cenną wiedzę z zakresu pierwszej pomocy.