• Dzień Babci i Dziadka

• W środowe popołudnie przedszkolaki i uczniowie klas 1-4 Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Osieku, podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka ofiarowali swoim Dziadkom, to co najcenniejsze: uśmiech, serca pełne miłości, wiersze, tańce i piosenki. Wszystkiego najlepszego dla każdej Babci i Dziadziusia.

• Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

• 6 lutego 2024 r. obchodziliśmy w szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Ma on na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Na lekcji informatyki uczniowie przypomnieli sobie jakie zagrożenia są związane z korzystania z nowych technologii. Poprzez gry edukacyjne i zabawy integracyjne zwrócili większą uwagę na to, jakie korzyści daje bycie offline. Oceniali swoje zachowania dotyczące zaangażowania w wirtualne życie. Poznali takie hasła jak: Fomo, Doomscroling, PUI, Smombie, Phubbing, Nomofobia. Zagrali z internetową Drużyną Sieciaków i Sieciuchów.  Mamy nadzieję, że poszerzyli swoją wiedzę i będą z niej korzystać w codziennym życiu.