• Projekt

• "Pomagamy i wspieramy, wszystkim dzieciom ułatwiamy!" To hasło ZSP w Osieku. Dzięki projektowi udało się wyposażyć szkołę w leżaki, ławeczki, zgniatacze do butelek, gry planszowe i maszynę do popcornu. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją Projekt "Współdecydujemy- zaangażowanie obywatelskie młodzieży szkół z powiatu olkuskiego" finansowany z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele- Fundusz Regionalny. Dziękujemy

• Światowy Dzień Ziemi

• 21 maja 2023 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi.Tegorocznym hasłem była "Ziemia na krawędzi". W tym dniu ludzie na całym świecie jednoczą się w swoich działaniach i staraniach , aby poprawić stan czystości naszej błękitnej planety i niwelować skutki bardzo szkodliwych działań, które codziennie na całym świecie mają miejsce.

W ramach obchodów nasza szkoła podjęła następujące działania:

-akcja sprzątania lasu oraz terenu wokół szkoły

-wyjazd do Szkoły Podstawowej  nr 9 im. ppłk. pil. Stanisława Skarżyńskiego w Olkuszu na Powiatowy konkurs "Stop zmianom klimatycznym!". Uczennice naszej szkoły: Iga Borkowska zdobyła II miejsce a Natalia Zbieg wyróżnienia. Serdeczne gratulacje.

Opiekunowie akcji: Justyna Grzegorzewska-Żak, Justyna Małecka

• Lista laureatów VI Powiatowego Maratonu Języka Angielskiego.

Nazwiska podano w kolejności alfabetycznej - kolejność miejsc zostanie podana podczas Gali Finałowej, która odbędzie się 8 MAJA 2023 ROKU O GODZ. 10:00 W MUZEUM "PODZIEMNY OLKUSZ" NA UL. RYNEK 4 (SALA NA 1 PIĘTRZE W BUDYNKU DAWNEGO STAROSTWA).

Po odbiór nagród zapraszamy wymienionych niżej uczestników wraz z nauczycielami-opiekunami.

CZĘŚĆ MUZYCZNA:

Joanna Stanek

koordynator Maratonu

• Olkuski Turniej Szachowy o kategorię

• 15.04.2023r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się Turniej Szachowy o kategorię. Uczestniczyło w nim 54 miłośników królewskiej gry z całego powiatu olkuskiego. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów. Hubert Krawczyk i Tomasz Onufrak zdobyli V kategorię szachową (licencję) uzyskując przez to możliwość gry w pełni profesjonalnych i zawodowych turniejach szachowych, Wojtek Piotrowski otrzymał nagrodę za udział w turnieju. Wszystkim gratulujemy.

• Spotkanie z przedstawicielkami Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu

• W ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie klas ósmych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielkami Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Na spotkaniu zaprezentowano różne aspekty służby w tej formacji. Policjantki rozmawiały z młodzieżą m.in. na temat doboru i rekrutacji do Policji. Panie zaprezentowały także film „Polska Policja Służyć i Chronić” i zapoznały zebranych z etapami rekrutacji i kryteriami, jakie musi spełnić przyszły kandydat na policjanta. Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze, a sami uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem i aktywnością.