• Olkuski Turniej Szachowy o kategorię

• 15.04.2023r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się Turniej Szachowy o kategorię. Uczestniczyło w nim 54 miłośników królewskiej gry z całego powiatu olkuskiego. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów. Hubert Krawczyk i Tomasz Onufrak zdobyli V kategorię szachową (licencję) uzyskując przez to możliwość gry w pełni profesjonalnych i zawodowych turniejach szachowych, Wojtek Piotrowski otrzymał nagrodę za udział w turnieju. Wszystkim gratulujemy.

• Spotkanie z przedstawicielkami Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu

• W ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie klas ósmych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielkami Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Na spotkaniu zaprezentowano różne aspekty służby w tej formacji. Policjantki rozmawiały z młodzieżą m.in. na temat doboru i rekrutacji do Policji. Panie zaprezentowały także film „Polska Policja Służyć i Chronić” i zapoznały zebranych z etapami rekrutacji i kryteriami, jakie musi spełnić przyszły kandydat na policjanta. Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze, a sami uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem i aktywnością.

• Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej "Na mnie zawsze możesz liczyć"

• Marta Bieroń z kl. 8a zdobyła I miejsce w Powiatowym Konkursie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej "Na mnie zawsze możesz liczyć" pod patronatem Starosty Olkuskiego zorganizowanym przez Zespół Szkół Nr 4 w Olkuszu dla szkół podstawowych powiatu olkuskiego. Konkurs był trudny i z pewnością Marta może być z siebie dumna. Serdeczne Gratulacje ! :-)

• XXVIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

• 9 marca w naszej szkole odbył się dekanalny etap XXVIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Wzięli w niej udział uczniowie ze Szkół Podstawowych z Żurady, Pomorzan, Olkusza i Osieka. Naszą szkołę reprezentowali: Klaudia Kasprzyk kl.8b, Hubert Krawczyk kl. 8a, Jan Nowak kl.7a.

Gości przywitał Pan Dyrektor Paweł Czarnota główny organizator.

Konkurs przeprowadziła Pani Bożena Szymonek doradca metodyczny Wydziału Katechetycznego w Sosnowcu.

Nagrody w imieniu księdza dziekana Henryka Chmieły i proboszcza Jana Radzika wręczyli księża wikariusze wraz z Dyrektorem.

Laureatami zostali:

I miejsce: Urszula Jureczko – opiekun ks. Jan Rogowski SP 10 w Olkuszu

II miejsce: Weronika Werbowska – opiekun Teresa Gęgotek SP 1 w Olkuszu

III miejsce: Jan Nowak – opiekun ks. Tomasz Opiłka ZSP w Osieku

Gratulujemy i życzymy zwycięzcom dostania się do finału wojewódzkiego !

• Wycieczka do MOK w Olkuszu klas I-III

• Klasy początkowe rozpoczęły kulturalnie tydzień od wizyty w MOK w Olkuszu. Spektakl pt. "Calineczka" wszystkim uczniom klas I-III się podobał, wszyscy z uśmiechem na twarzy oglądali lekturę.

• "Żywe lekcje biologii"

• Tych lekcji biologii uczniowie naszej szkoły na pewno długo nie zapomną. Po klasie wśród dzieci pełzał wąż zbożowy, na szyjach niektórych bohaterów wisiał pyton tygrysi, a co odważniejsi głaskali legwana obrożnego, gekona żmijowego, lamparciego i madagaskarskiego  oraz głaskali pająki egzotyczne i karaczany. Wszyscy, którzy zdecydowali się dotknąć zwierząt , odkryli że w większości maja one delikatną, suchą skórę i wcale nie są takie straszne  jak o nich mówią. Naszym gościem i prelegentem był absolwent tej szkoły, pasjonat i hodowca Mikołaj Gałąź. -Miałam okazję uczyć kiedyś tego młodego i wspaniałego człowieka, który przepięknie opowiadał dzieciom o środowiskach życia węży, pajęczaków o ich rozmnażaniu oraz odżywianiu. Mikołaj opowiadał też o gatunkach, które sam w inkubatorze wychował z jajek  oraz  jakie narządy zmysłów mają poszczególne gatunki. -Trzeba odrzucić wszystkie plotki i mity, że są to zwierzęta niebezpieczne i okropne dla człowieka. Wiedza na ich temat i umiejętność obchodzenia się z nimi potwierdza, że zwierzęta te są spokojne i nieagresywne.

Spotkanie z gadami zaowocowało wśród dzieci wielką miłością i chęcią posiadania tych wyjątkowych zwierząt.

Justyna Grzegorzewska-Żak - nauczyciel biologii i chemii

• REKRUTACJA DO KLASY 1 NA ROK SZKOLNY 2023/2024

• Od 20.02.2023r. rusza rekrutacja do klasy 1 na rok szkolny 2023/2024. Proszę kliknąć w ikonę z prawej strony: "Jammik rekrutacja do szkoły" w celu wypełnienia zgłoszenia (dla dzieci z Osieka i Zimnodołu) i wniosku dla dzieci z innych miejscowości.

• Od godz.8:00 6 lutego rusza REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

• Proszę kliknąć w ikonę JAMMIK (kolumna po prawej) w celu wypełnienia elektronicznej wersji wniosku i pobrania załączników. Wszystkie informacje umieszczone są w zakładce "Uczniowie i Rodzice - Rekrutacja do przedszkola". Zapraszam do zapoznania się z zamieszczonymi tam materiałami przed wypełnieniem wniosku. Powodzenia !!!

UWAGA: Na obecną chwilę nie wiemy czy uda się uruchomić do 1.09.2023r. nowo wybudowane przedszkole. Rekrutację prowadzimy na wolne miejsca w starym przedszkolu. Po otwarciu nowego budynku planujemy rekrutację uzupełniającą.

• Wycieczka do teatru :-)

• Hu, hu, ha.... my się zimy nie boimy i na Pyzę pojechaliśmy:) Grupa przedszkolna "Pszczółki", klasy pierwsze i drugie oraz klasa 3a zobaczyły w Teatrze Ludowym w Krakowie spektakl pt.: "Pyza na polskich dróżkach". Każdy region Polski ukazał nam się rozśpiewany i roztańczony! Tym tanecznym krokiem rozpoczęliśmy ferie zimowe!

• Dzień Babci 2023

• W imieniu całej szkolnej rodziny składam serdeczne podziękowania za organizację uroczystości "Dnia Babci" w szczególności:

1. Przedszkolakom i uczniom za wspaniałe występy,
            2. Wychowawcom i Paniom woźnym za przygotowanie dzieci do występów