Aktualności

          • 🌞 Drodzy Uczniowie! 🌞

          • Kolejny rok szkolny dobiegł końca – pełen nauki, wyzwań, radości i wspólnych chwil. Teraz czas na zasłużony odpoczynek!

            Życzymy Wam spokojnych, radosnych i bezpiecznych wakacji – pełnych słońca, przygód, nowych przyjaźni i niezapomnianych wspomnień.

            Niech każdy dzień przynosi Wam uśmiech, a czas wolny pozwoli nabrać sił i energii na kolejny rok szkolny.

            Do zobaczenia we wrześniu!

            👩‍🏫👨‍🏫 Dyrekcja i Pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Osieku

          • 39 uczniów naszej szkoły odebrało Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz

          • We wtorek, 16 czerwca 2026 roku, w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz dla laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych, artystycznych oraz sportowych. Wśród wyróżnionych znalazło się aż 39 uczniów naszej szkoły, którzy dzięki swojej wiedzy, talentom, zaangażowaniu i ciężkiej pracy osiągnęli sukcesy na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym.

            Jesteśmy dumni, że spośród wszystkich szkół z Miasta i Gminy Olkusz to właśnie nasza placówka miała największą liczbę uczniów wyróżnionych Nagrodą Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. To wyjątkowe osiągnięcie jest dowodem na wysoki poziom pracy naszych uczniów, nauczycieli oraz wsparcie rodziców.

            Nagrodzeni uczniowie:

            1. Hanna Adamus 4a

            2. Lena Bałazy 6b

            3. Alicja Bobyla 6a

            4. Amelia Bobyla 6a

            5. Wiktoria Czarnota 4a

            6. Mateusz Ciężarek 6b

            7. Aniela Ćwięczek 4a

            8. Oliwia Filo 6b

            9. Iga Gałka 4a

            10. Maciej Gawłowski 2b

            11. Mateusz Gawłowski 6a

            12. Oliwia Grzebinoga 4a

            13. Maria Harasymovych 6b

            14. Iga Janik 3a

            15. Nadia Kieres 4a

            16. Kamil Kiełtyka 6a

            17. Ada Knot 4a

            18. Zuzanna Kocjan 8b

            19. Żaneta Kocjan 4a

            20. Martyna Kot 8b

            21. Karolina Karolczyk 8a

            22. Magdalena Kwas 8b

            23. Oliwia Kulig 6a

            24. Antoni Łaga 7a

            25. Maria Nieciak 4a

            26. Nicola Nowakowska 6a

            27. Hanna Ochab 6b

            28. Julia Papis 4a

            29. Nikola Piątek 4a

            30. Hanna Sarecka 4a

            31. Zofia Sikora 4a

            32. Filip Solecki 3a

            33. Igor Sołtysik 5b

            34. Filip Szewczyk 3b

            35. Maja Tracz 4a

            36. Zofia Tracz 8b

            37. Zuzanna Tracz 8b

            38. Wiktor Wilk 1a

            39. Inga Ziarno 4a

            Opiekunami nagrodzonych uczniów byli :

            • Agnieszka Bocianowska

            • Katarzyna Kieres

            • Barbara Łuszczek

            • Justyna Małecka

            • Dorota Nowak

            • Joanna Stanek

            Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom. Życzymy kolejnych sukcesów, rozwijania pasji oraz nieustającej satysfakcji z osiąganych wyników. Gratulacje kierujemy również do nauczycieli-opiekunów oraz rodziców, których wsparcie, zaangażowanie i codzienna motywacja przyczyniają się do osiągania tak wspaniałych rezultatów.

          • Wycieczka klasy 2a, 2b, 3a

          • 10 czerwca klasy 2a, 2b i 3a pojechały na wycieczkę do Multikina na film pt. Drzewo Magii. Film opowiada o współczesnej rodzinie, która przeprowadza się na wieś, gdzie dzieci odkrywają magiczne drzewo zamieszkane przez ekscentryczne istoty. Zostają przeniesione do fantastycznych krain, a przeżywane tam przygody pomagają im odbudować rodzinne więzi.

          • SPRAWOZDANIE Z PRZEBIEGU IX POWIATOWEGO MARATONU JĘZYKA ANGIELSKIEGO ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W OSIEKU KWIECIEŃ - MAJ 2026 r.

          • W dniach 01. 04. 2026 r. – 22. 05. 2026 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Osieku odbyła się IX
            edycja Powiatowego Maratonu Języka Angielskiego. Organizatorami Maratonu byli: dyrektor ZSP w Osieku,
            pani Joanna Sołtysik oraz Joanna Stanek, Dorota Stachowicz-Mączka i Aleksandra Wojdyła.
            Patronatem honorowym objęli Maraton: Starosta Powiatu Olkuskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz
            oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, zaś patronat merytoryczny roztoczyły wydawnictwa: Macmillan Polska
            oraz Przejęzyczeni.
            W Maratonie wzięło udział łącznie 178 uczestników pod opieką 61 nauczycieli z 27 szkół
            podstawowych z terenu powiatu olkuskiego. Uczestnicy konkurowali ze sobą w trzech kategoriach: językowej,
            muzycznej i plastycznej i w dwóch grupach wiekowych – dla klas IV-V oraz dla klas VI-VIII.
            W komisjach konkursowych pracowali nauczyciele języka angielskiego, muzyki i plastyki z terenu powiatu
            olkuskiego oraz zaproszeni goście: profesjonalni muzycy i plastycy. Wyłonili oni laureatów I, II i III miejsca oraz
            osoby wyróżnione w każdej kategorii.
            W kategorii językowej dla klas IV-V:
            I miejsce Olivia Haraś, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kwaśniowie Dolnym (opiekun: Dominika Marchaj),
            II miejsce Szymon Grela, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bydlinie (opiekun: Agnieszka Demus),
            III miejsce Alan Latacz, Szkoła Podstawowa w Dłużcu (opiekun: Aneta Osmęda).
            wyróżnienia:
             Kacper Kucab, Zespół Przedszkolno-Szkolny w Krzykawie (opiekun: Izabela Molęda),
             Adam Lipka, Szkoła Podstawowa w Jangrocie (opiekun: Anna Dela),
             Nikola Puz, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kwaśniowie Dolnym (opiekun: Dominika Marchaj).
            W kategorii językowej dla klas VI-VIII:
            I miejsce Olga Czyż, Szkoła Podstawowa nr 1 w Olkuszu (opiekun: Sandra Dąbek),
            II miejsce Antoni Łaga, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Osieku (opiekun: Joanna Stanek),
            III miejsce Patrycja Kłosińska, Szkoła Podstawowa nr 4 w Olkuszu (opiekun: Rafał Herman) oraz

            Helena Kudio, Zespół Szkolno-Przedszkolny Integracyjny nr 1 w Olkuszu (opiekun: Anna
            Krzystanek).

            wyróżnienia:
             Jan Curyło, Szkoła Podstawowa nr 9 w Olkuszu (opiekun: Bartosz Kocjan),
             Weronika Schillak, Szkoła Podstawowa nr 10w Olkuszu (opiekun: Ala Szotek),
             Maja Starosta, Szkoła Podstawowa nr 4 w Olkuszu (opiekun: Rafał Herman).
            W kategorii muzycznej dla klas IV-V:
            I miejsce Marlena Bednarczyk, Szkoła Podstawowa nr 1 w Olkuszu (opiekunowie: Dorota Stachowicz-

            Mączka i Wiktoria Wojciechowska-Kiczyńska),

            II miejsce Nadia Durańska, Szkoła Podstawowa nr 10 w Olkuszu (opiekunowie: Paulina Stach i Ala Szotek),
            III miejsce Maja Ostrowska, Szkoła Podstawowa w Bolesławiu (opiekun: Edyta Cieślik).
            wyróżnienia:
             Magdalena Okrajni, Szkoła Podstawowa nr 5 w Olkuszu (opiekun: Aleksandra Lepianka),
             Diana Świda, Szkoła Podstawowa nr 10 w Olkuszu (opiekunowie: Paulina Stach i Ala Szotek),
             Leon Walkowiak, Szkoła Podstawowa nr 1 w Olkuszu (opiekunowie: Wiktoria Wojciechowska-Kiczyńska i
            Dorota Stachowicz-Mączka).
            W kategorii muzycznej dla klas VI-VIII:
            I miejsce Nikola Lekston, Zespół Szkolno-Przedszkolny Integracyjny nr 1 w Olkuszu (opiekun: Ewa Sroka i

            Elżbieta Sigeda),

            II miejsce Emilia Bocheńska, Szkoła Podstawowa nr 1 w Olkuszu (opiekunowie: Sandra Dąbek i Dorota

            Stachowicz-Mączka),

            III miejsce Lena Dudek, Szkoła Podstawowa nr 1 w Olkuszu (opiekunowie: Sandra Dąbek i Dorota

            Stachowicz-Mączka).

            wyróżnienia:
             Nadia Bisaga, Szkoła Podstawowa nr 3 w Olkuszu (opiekunowie: Kamila Jochymek i Justyna Kajda),
             Lena Bielach, Szkoła Podstawowa w Wierzchowisku (opiekunowie: Anna Lekston i Barbara Kałwa),

             Małgorzata Gil, Zespół Przedszkolno-Szkolny w Krzykawie (opiekunowie: Izabela Molęda i Beata Probierz).
            W kategorii plastycznej dla klas IV-V:
            I miejsce Marianna Pałka, Szkoła Podstawowa w Sienicznie (opiekun: Agnieszka Pacia),
            II miejsce Lena Tomsia, Szkoła Podstawowa nr 10 w Olkuszu (opiekun: Paulina Stach),
            III miejsce Izabela Płonka, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kwaśniowie Dolnym (opiekun: Eulalia Zacłona-

            Kulawik).

            wyróżnienia:
             Anna Przepiórka, Zespół Szkolno-Przedszkolny Integracyjny nr 1 w Olkuszu (opiekun: Joanna Jurkiewicz),
             Amelia Waksmańska, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kwaśniowie Dolnym (opiekun: Eulalia Zacłona-
            Kulawik),
             Aleksandra Zarycka, Szkoła Podstawowa nr 9 w Olkuszu (opiekun: Wioletta Sarota-Stach).
            W kategorii plastycznej dla klas VI-VIII:
            I miejsce Agata Przepiórka, Zespół Szkolno-Przedszkolny Integracyjny nr 1 w Olkuszu (opiekun: Joanna

            Jurkiewicz),

            II miejsce Zuzanna Pięta, Szkoła Podstawowa nr 9 w Olkuszu (opiekun: Anna Pasich),
            III miejsce Liliana Chochorowska, Szkoła Podstawowa nr 1 w Olkuszu (opiekun: Małgorzata Wróbel).
            wyróżnienia:
             Maja Bromblik, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kwaśniowie Dolnym (opiekun: Eulalia Zacłona-Kulawik),
             Jagoda Kuźniar, Szkoła Podstawowa nr 1 w Bukownie (opiekun: Łucja Domagała),
             Mariia Panchuk, Szkoła Podstawowa nr 1 w Olkuszu (opiekun: Małgorzata Wróbel).
            Podczas Gali Finałowej, która odbyła się 22 maja 2026 roku w Sali Wystaw Centrum Kultury na ul. Szpitalnej 32
            w Olkuszu, laureaci i osoby wyróżnione otrzymali cenne nagrody ufundowane przez licznych sponsorów
            i przyjaciół Maratonu. Organizatorzy serdecznie dziękują następującym firmom i instytucjom za pomoc
            w organizacji Maraonu:
            Urząd Miasta i Gminy Olkusz;
            Starostwo Powiatowe w Olkuszu;
            Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu;
            Wydawnictwo Macmillan Polska;
            Wydawnictwo Pearson;
            Wydawnictwo Oxford University Press;
            Wydawnictwo Preston Publishing;
            Wydawnictwo Przejęzyczeni;
            Centrum Języków Obcych IMPULS s.c.;
            Ascon-Projects Artur Stanek;
            Sklep muzyczny ABIX MUSIC;
            Pracownia Ceramiki ALCHEMIA;
            Salon fryzjerski Made By.
            To były piękne, pracowite i pełne wrażeń dni. Dziękujemy za udział w tegorocznej edycji i zapraszamy za rok!

          • ENGLISH SCRABBLE

          •  

            Z wielką radością informujemy o kolejnym sukcesie naszych uczniów.

            Drużyna w składzie: Mateusz Ciężarek z klasy 6b oraz Antoni Łaga z klasy 7a zajęła 1 miejsce w Miejsko-Gminnym Turnieju ENGLISH SCRABBLE, który odbył się 27 maja br. i zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Olkuszu.Nasza drużyna nie dała szans innym uczestnikom, pokonując ich dużą przewagą punktową.

            Opiekunką drużyny była pani Joanna Stanek

            GRATULACJE!

          • Obchody 55-lecia Szkoły Podstawowej w Zawadzie

          • 27 maja 2026 roku odbyły się uroczyste obchody 55-lecia Szkoły Podstawowej w Zawadzie. Podczas akademii wspominano historię szkoły oraz jej osiągnięcia na przestrzeni lat. W wydarzeniu udział wzięli zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie oraz mieszkańcy. Naszą Szkołę Podstawową w Osieku reprezentowali poczet sztandarowy oraz dyrekcja szkoły, którzy z dumą uczestniczyli w obchodach tego wyjątkowego jubileuszu.

          • Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia

          • Z dumą informujemy o spektakularnym osiągnięciu reprezentantów naszej szkoły w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia.

            Uczennica Alicja Rudawska zajęła I miejsce w kraju i zdobyła tytuł Mistrza Logicznego Myślenia Tuż za nią uplasował się Antoni Krawiec , który wywalczył miejsce III.

            Serdecznie gratulujemy Alicji i Antoniemu oraz wszystkim uczestnikom konkursu za ogromny sukces i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

            Życzymy powodzenia w kolejnych naukowych wyzwaniach :-)

          • Konkurs "Srebrny Gród"

          • Z ogromną radością informujemy o sukcesach naszych uczniów w VI edycji Miejsko-Gminnego Konkursu „Srebrny Gród”, który w tym roku odbył się w SP10. Tematem konkursu była wiedza o Olkuszu.

            W części plastycznej, skierowanej do uczniów klas 4–8, I miejsce zdobyła Oliwia Kulig z klasy 6a.

            W części wiedzy dla uczniów klas 4–8 II miejsce wywalczyły Lena Traskiewicz oraz Karolina Karolczyk z klasy 8a.

            Serdecznie gratulujemy laureatkom i życzymy kolejnych sukcesów! :-)

          • Relacja z trzeciego dnia wycieczki na Podlasie

          • 1.  Na dzień dobry "Kraina Otwartych Okiennic", czyli trzy malownicze wsie: Trześcianka, Soce i Puchły z kolorowymi, drewnianymi dommwi z barwnymi, rzeźbionymi okiennicami oraz cerkwiami. W Trześcianu - zielona, w Puchłach - niebieska.

            2. Chwila na wyciczenie w Skicie (pustelni) w Odrzynkach. Prawosławna pustelnia ukryta wśród rozlewisk Nawrii.

            3. Hajnówka - sobór o przepięknej i nowoczesnej formie. Ma 2 poziomy. Jest tutaj aż 7 ołtarzy, ikonostas i piękna polichromia. 

            4. Białowieża to oczywiście Muzeum Przyrodniczo-Leśne, gdzie w nowoczesny i innowacyjny sposób są prezentowane zbiory przyrodnicze. Pogoda dopisuje, więc spacerek po parku pałacowym.

          • Zielone Przedszkole w Ustroniu

          • W dniach 18 - 22.05.2026 dzieci przedszkolne z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego przebywały na zielonym przedszkolu w Ustroniu.

            Był to czas na integrację z rówieśnikami, aktywną zabawę i edukację przyrodniczą na świeżym powietrzu, spacery wśród szumu drzew, wodospadów i śpiewu ptaków.

          • Relacja z drugiego dnia wycieczki na Podlasie

          • 1. Synagoga Wielka w Tykocinie i Dom Talmudyczny
            2. Zamek w Tykocinie
            3. Wkroczenie na szlak tatarski do Kruszynian do meczetu, a tam opowieść Pana Dżemila o islamie, ślubach, pogrzebach, zasadach religijnych. Opowieść pełna humoru.
            4. Wizyta na mizarze, czyli cmentarzu.
            5. Degustacja dania tatarskiego "pierekaczewnika" w restauracji "Na końcu świata"
            6. Wizyta w Tatarskiej Jurcie w Dżamili Bogdanowicz.
            7. No i w końcu żubry.
            8. Na podsumowanie dnia odpoczynek uzdrowiskowym Supraślu. Rzeka Supraśl i pałac Buchholtzów.
          • Niesamowita wyprawa na Podlasie

          • Uczniowie z klasy VII, VIIIa oraz VI zdobywają po raz pierwszy w historii naszej szkoły - Podlasie. 

            Relacja z pierwszego dnia trzydniowej wycieczki, której celem jest poznaniem wielokulturowości Podlasia, różnych religii i atrakcji przyrodniczych.

            1. Muzeum Pamięci Sybiru z niezwykłymi eksponatami i wiedzą przekazaną w bardzo przystępny sposób.

            2. "Wersal Północy", czyli Pałac Branickich i piękne ogrody z fontannami i posągami.

            3. Rynek w kształcie trójkąta i Pałac Ślubów z pięknymi freskami.

            4. Nawet parada wojskowa z okazji 35 rocznicy Podlaskiej Straży Granicznej.

          • „Czyste powietrze zaczyna się od wiedzy”

          • Dziś odbyło się oficjalne wręczenie nagród w konkursie „Czyste powietrze zaczyna się od wiedzy”, organizowanym przez Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

            W konkursie wzięło udział około 50 uczniów, dlatego tym bardziej cieszy nas ogromny sukces naszych uczennic!

            Alicja Bobyla zajęła II miejsce

            Amelia Bobyla zajęła III miejsce

            Laureatki otrzymały atrakcyjne nagrody, a ich osiągnięcie jest dla nas powodem do ogromnej dumy i wielkim wyróżnieniem.

            Serdecznie gratulujemy Alicji i Amelii oraz życzymy kolejnych sukcesów, nieustannego rozwijania swoich pasji i talentów oraz realizacji wszystkich marzeń!

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Osieku
      • 0-32 642 70 21
      • 32-300 Olkusz
        Osiek 79 b
        Poland
      • Sekretariat czynny od 7.00 do 15.00 (szkoła podstawowa)
        Sekretariat czynny od 6.30 do 13.30 (przedszkole)

        Dyrektor ZSP w Osieku przyjmuje w każdy poniedziałek 9.00-10.30 budynek przedszkola (sekretariat)
        Budynek szkoły (sekretariat) w każdy czwartek 9.00-10.30

        Wicedyrektor ZSP w Osieku przyjmuje w każdy poniedziałek 13.30-14.30 w budynku szkoły (biblioteka szkolna)
        W każdy wtorek 9.00-10.30 w budynku przedszkola (sekretariat)
    • Logowanie