• Akcja Charytatywna dla Krzysia - 27.11.2022 – zbiórka przy kościele

• W imieniu Krzysia, jego rodziców pragniemy podziękować rodzicom oraz wolontariuszom za zaangażowanie i pomoc w zbiórce pieniędzy przy kościele w ubiegłą niedzielę, 27.11 2022.
            Zebrano kwotę 3.855zł10gr, która będzie przeznaczona na konieczną skomplikowaną operację w Niemczech. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

• XVI Powiatowy Konkurs Muzyczno- Recytatorski

• Miło nam przekazać, że uczennica naszej szkoły, Antonina Mittmann, zdobyła I miejsce w kategorii
            muzycznej w XVI Powiatowym Konkursie Muzyczno- Recytatorskim, który odbył się 25.11.2023
            w I LO w Olkuszu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Warsztaty Bożonarodzeniowe :-)

• 28 listopada, klasy nauczania początkowego i starsze grupy przedszkolne wzięły udział w warsztatach bożonarodzeniowych. Pod bacznym okiem Pań z firmy ART z Olkusza dzieci malowały choinkowe bombki i ozdabiały je brokatem wg własnego pomysłu. Uczestnicy spotkania mogli pogłębić swoją wiedzę, oglądając film o procesie powstawania bombek. Ukończone warsztaty kwitował uśmiech na twarzach dzieci. :-)

• Dzień Pluszowego Misia

• 25 listopada, w piątek w Dzień Pluszowego Misia ogłosiliśmy wyniki konkursu plastycznego " Oto miś, sportowy miś" dla przedszkolaków i uczniów klas początkowych.Słodkie nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu, wpłynęło 79 prac.

W kategorii 3-4 latki:

I miejsce: Iwo Adamus

II miejsce: Małgorzata Horszczaruk

III miejsce: Maria BienieckaKategoria:

5-6 latki:

I miejsce: Szymon Kłosowowski

II miejsce: Maciej Gawłowski

III miejsce: Gabriel Pyrek

Wyróżnienia:Gabriela Kiełtyka, Maciej Czarnota

Kategoria klasy I-III:

I miejsce: Oliwia Kulig

II miejsce: Hanna Szumera

III miejsce: Hanna Adamus

Wyróżnienie:Kinga Bucka, Mateusz Gawłowski, Gabriela Gonera, Julia Papis

Laureaci konkursu otrzymali piękne nagrody. Wszystkim życzymy dalszych sukcesów.Bardzo dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w konkursach, a do misiowego konkursu zapraszamy za rok :)

Organizatorzy konkursu:Joanna Sołtysik

Agnieszka Stach- Pałka

• Andrzejki

• Dnia 24 listopada odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa dla klas IV-VIII. Uczniowie klasy VI b stanęli na wysokości zadania organizując zabawy dla uczniów oraz " pokój wróżb". Udekorowaniem sali zajęli się uczniowie klasy VIII b.

• Akcja charytatywna dla Natalki :)

• Akcja charytatywna dla Natalki. Dnia 18 listopada zakończyliśmy akcję charytatywną dla Natalki z Osieka. Dziś na apelu szkolnym przekazaliśmy zebraną kwotę. Podczas akcji zbieraliśmy pieniążki na dalsze leczenie i turnus rehabilitacyjny. Razem udało nam się zebrać 7638 złotych! Serdecznie DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM za okazane serce i pomoc: rodzicom, uczniom, przedszkolakom, nauczycielom oraz niezastąpionym wolontariuszom ZSP w Osieku

• Powiatowe Igrzyska Dzieci w unihokeju

• Miło nam poinformować o sukcesie w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w unihokeju Panie zajeły II miejsce. Panowie w finałowym meczu z SP 3 wygrali 2-1 i dzięki temu zdobyli l miejsce :) Gratulujemy !

• Pieskom pomagamy - ruchu zażywamy!

• Dnia 19 listopada 2022 r., trzecia grupa uczniów należących do Szkolnego Klubu Wolontariatu, udała się z wizytą do Schroniska dla bezdomnych zwierząt Rafik w Bolesławiu. Podczas wizyty wolontariusze zwiedzili schronisko, w którym obecnie przebywa 150 psów i kilka kotów. Następnie każdy wolontariusz udał się na przyjemny spacer z psem po lesie. Najważniejszą lekcją dla uczniów było zrozumienie, że posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale obowiązek i troska o ukochane zwierzę.

• Międzynarodowy Dzień Tolerancji

• 6 listopada na sali gimnastycznej obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Uczniowie mieli możliwość pouczyć się języka migowego , samemu doświadczyć jak to jest gdy występuje jakieś bariera i jak ją pokonać.

• „Zamek Rabsztyn w sztuce”

• W piątek 18.11. odbył sie uroczysty finał konkursu „Zamek Rabsztyn w sztuce”. Uroczystość połączona była z wernisażem prac młodych artystów. Gratulacje dla naszych wyróżnionych uczennic.

• Wolontariusze w "Schronisku RAFIK"

• 5 listopada już po raz drugi wolontariusze wybrali się do Schroniska RAFIK w Bolesławiu. Mimo niesprzyjającej pogody nikt z uczniów nie odmówił spaceru psiakom. Brawa dla wszystkich uczniów za ich postawę.

• Lekcja z wykorzystaniem gogli VR

• 3 listopada 2022 roku uczniowie klasy VI a na lekcji języka polskiego przenieśli się do świata magii dzięki wykorzystaniu technologii wirtualnej rzeczywistości. Uczniowie, zakładając gogle VR zakupione przez szkołę w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości, mieli możliwość obejrzenia przedmiotów-modeli 3D istniejących w powieściowych światach – Harry’ego Pottera oraz Bilba Bagginsa oraz odbycia „wirtualnych spacerów” w technologii widoku 360 stopni.