Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć XII Konkurs Języka Angielskiego.
Aktualności
XII Konkurs Języka Angielskiego
Malowanie rzeźb - wycieczka
7 marca odbyła się wycieczka do Dworku w Krzykawce. Druga część warsztatów artystycznych pod okiem instruktorów. Malowanie rzeźb z gliny. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klasy IIA, IIB z wychowawcami: p. Agnieszką Bocianowską, panią Ewą Pomierną
Galeria Malowanie rzeźb - wycieczka.
Jasełka
Jasełka szkolne na Sali gimnastycznej. Zostały przygotowane przez klasę IIA pod opieką wychowawcy pani Ewy Pomiernej.
Zapraszamy do galerii zdjęć Jasełka.
Wręczenie nagród XII Konkursu Języka Angielskiego
Wszystkich laureatów, wraz z opiekunami, części pisemnej i muzycznej
XII Konkursu Języka Angielskiego
zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród oraz koncert laureatów części muzycznej
XII Konkursu Języka Angielskiego – I Konkursu Piosenki Angielskiej „I'm singing”
dnia 18 marca 2016 (piątek) na godzinę 11.40
Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Osieku
Laureatów części muzycznej prosimy o przybycie odpowiednio 20 minut wcześniej w celu uzgodnienia kolejności i przebiegu występów
Organizatorzy
Wyniki Konkursu Języka Angielskiego
W zakładce XII Miejsko – Gminnego Konkursu Języka Angielskiego
znajdują się PROTOKOŁY z posiedzenia komisji konkursowej
oraz punktacje uczestników.
Dzień Kobiet w klasie 0
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Kobiet w klasie 0.
Warsztaty z MOK Bukowno
10 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty, na których wykonaliśmy torbę z podkoszulka. Trochę pracy, trochę zabawy, mnóstwo pomysłów do dekoracji i torba gotowa. Teraz tylko farba wyschnie i można ją zabrać na wycieczkę. Dziękujemy dyrekcji oraz instruktorom Miejskiego Ośrodka Kultury w Bukownie.
Galeria Warsztaty z MOK Bukowno.
Informacje o rekolekcjach i zajęciach w szkole
Piosenka Angielska
UWAGA! W zakładce Konkurs Języka Angielskiego dodaliśmy harmonogram przesłuchań piosenki!
Poezja śpiewana
W dniu 1 marca 2016 roku Amelia Kowalska i Karolina Solecka z zespołu wokalnego "Radosne Nutki" z klasy IV brały udział w przesłuchaniach powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii Poezja Śpiewana w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu jako solistki!
Mimo iż nie udało się zdobyć lauru zwycięstwa za to zdobyte doświadczenie zostanie na pewno wykorzystane przy następnych zmaganiach scenicznych. Trzymamy kciuki podczas kolejnych występów dla całego zespołu i każdej z dziewczyn. Powodzenia!
Terminy komunii
W linku poniżej znajdą Państwo informację dotyczącą terminów komunii.
Dzień Bezpiecznego Internetu 2016
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Lepszy Internet zależy od Ciebie" w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu.
Galeria Dzień Bezpiecznego Internetu 2016.
To wydarzenie mające na celu podkreślenie roli każdego z użytkowników w tworzeniu bezpiecznego i przyjaznego internetu. Organizatorem Dnia Bezpiecznego Internetu w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa oraz Fundacja Dzieci Niczyje. Partnerem wydarzenia jest firma Facebook, natomiast Głównym Partnerem DBI jest Fundacja Orange.
W ramach DBI uczniowie naszej szkoły przypomnieli sobie wiele zasad dotyczących bezpieczeństwa w sieci np.: umieszczania zdjęć, rozmów z nieznajomymi, dodawania komentarzy, cyberprzemocy, podawania danych osobowych itp.
Rycerze w szkole
24 lutego 2016 roku gościliśmy w szkole Agencję Widowisk Historycznych „Arkona”. Uczniowie klas III – VI mogli posłuchać o tym „Jak Sobieski pod Wiedniem wojował”. Mogli obejrzeć i przymierzyć strój chłopski, szlachecki i zbroję rycerską , a także suknię szlachcianki. Zobaczyli pojedynek rycerski, ale największe wrażenie zrobił wystrzał
z pistoletu skałkowego. Seria pytań do publiczności kończyła każdą opowieść „rycerzy”.Galeria Rycerze w szkole.
Walentynki w klasie 0
Zdjęcia z Walentynek w klasie 0. Galeria
Dzień Babci i Dziadka
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Babci i Dziadka.
Konkurs Języka Angielskiego
Zapraszamy do udziału w XII Miejsko-Gminnym Konkursie Języka Angielskiego
Szczegóły w zakładce XII Miejsko-Gminny Konkurs Języka Angielskiego
Historia Szkoły Podstawowej w Zimnodole
Przed pierwszą wojną światową nie było szkoły w Zimnodole. W tym czasie zaledwie jeden bogaty gospodarz posyłał do szkoły w Olkuszu trzech swoich synów. Nauka odbywała się w języku rosyjskim, ale rodzice nauczyli ich pisać i czytać w języku polskim.
W czasie pierwszej wojny światowej, już w roku 1915, zaczęto organizować pierwsze szkoły w naszym regionie. Nauka rozpoczęła się w roku szkolnym 1917/18 w wynajętej izbie. Najpierw u Pana Kazimierza Wcisło, później Pana Jana Mączki. Frekwencja w szkole była nieregularna. Dzieci uczęszczały do szkoły przeważnie zimą, zaś na wiosnę i jesienią były zajęte wypasaniem bydła i pracą w polu.
Do szkoły uczęszczało 50 uczniów. Sukcesywnie liczba uczniów rosła, tuż przed wojną osiągnęła stan 138 uczniów.
Okupacja hitlerowska trwała na tutejszym terenie od pierwszych dni września1939 roku do 18 stycznia 1945 roku. W tym czasie nauka odbywała się w domu prywatnym Pana Władysława Kocjana. W szkole uczono języka polskiego, arytmetyki, higieny, śpiewu, gimnastyki i religii. Zimnodół należał do Rzeszy, tuż za wsią na wschód przechodziła granica. Zederman i Zawada należały do Generalnego Gubernatorstwa. W latach 1939 do 1945 edukację pobierało średnio 150 uczniów.
Z powodu działań wojennych zajęcia w szkole były odwołane od 18.01.1945 do 24.01.1945r. Po przejściu wojsk frontowych znowu rozpoczęła się nauka w szkole.
Dnia 24 marca 1945 roku szkołę przeniesiono z domu prywatnego do baraku poniemieckiego , w którym zajęto część na sale szkolne i mieszkanie dla nauczycielki. Zachodnią część baraku zajęła Ochotnicza Straż Pożarna, która zorganizowana została w 1929 roku, poza tym zamieszkało tu jeszcze kilka rodzin.
Dnia 11 maja 1958 roku powołano Komitet Budowy Szkoły Podstawowej w Zimnodole –przewodniczącym Komitetu został Mączka Fryderyk. Mieszkańcy z zabaw dochodowych przekazali pieniądze na prace budowlane, zadeklarowali robociznę ,drzewo i kamień. Komitet Budowy Szkoły został zarejestrowany w powiecie. W myśl hasła rzuconego społeczeństwu całej Polski „ 1000 szkół na 1000 lecie Państwa Polskiego” Komitet budowy rozpoczął starania, by Olkuska Fabryka Naczyń Emaliowanych podjęła się budowy szkoły pomnika 1000 Lecia. Po wielu staraniach przewodniczącego Pana Fryderyka Mączki dnia 2 maja 1959 roku została podpisana umowa między przedstawicielami fabryki i przedstawicielami Kuratorium w Krakowie. Na mocy tego porozumienia OFNE zobowiązała się do wniesienia udziału fundatorskiego na sumę 1350000 złotych. Wybrano Zarząd, w którego skład weszli: Pietrzyk Mieczysław, Mączka Fryderyk, Kozimor Maria, Krawczyk Janina. W imieniu mieszkańców wsi członkowie Komitetu Budowy Szkoły zadeklarowali wkład w budowę w sumie 500000 złotych, część tej kwoty stanowiła gotówka, pozostałą część- materiały budowlane: kamień, piasek oraz koszty robocizny. Resztę kwoty pokrył powiatowy i wojewódzki fundusz. Zaplanowana budowa opiewała na kwotę 2200000 złotych.
Następnie w 1960 roku wykonano projekt w Biurze Projektów, zatwierdzono kosztorys budowy na ogólną kwotę 2370000 zł.
Szkołę Podstawową w Zimnodole oddano do użytku 18 października 1964 roku. Była to ośmioklasowa Szkoła Podstawowa. Nadano jej imię Obrońców Westerplatte. Tak działała do roku 1976. Następnie utworzono Zbiorczą Szkołę Podstawową w Witeradowie i dzieci z Zimnodołu z klas IV-VIII rozpoczęły tam edukację. Dzieci dowożono autobusem. Były roczniki klasy IV, które uczęszczały do Szkoły w Zimnodole w roku 1983 i 84. Klasy liczyły do 10 uczniów.
Kiedy szkoły zostały przejęte przez gminy nastąpił czas oszczędności, co roku dzieci i mieszkańcy wsi straszeni byli likwidacją szkoły ,która ostatecznie nastąpiła w 2000 roku.
Od września 2000 roku dzieci z Zimnodołu uczęszczają do Szkoły Podstawowej w Osieku.
Poszukiwanie skarbu
Galeria Poszukiwanie skarbu.
Tym razem w akcji klasa V, która szuka „skarbu” po całej szkole zainspirowana lekturą „Przygody Tomka Sawyera”. Uczniowie podzieleni na „pirackie” grupy wykonywali różne zadania i szukali „skarbu”. Odpowiadali na pytania, rysowali portret Tomka, układali list gończy za Indianinem Joe. „Skarb”, czyli słodycze i sentencja „Pamiętaj, że największym skarbem jest Twoja wiedza, umiejętności i dobre serce” zostały odnalezione w „skarbcu”, czyli w bibliotece.
Zabawa karnawałowa
Galeria Zabawa karnawałowa.
8 lutego 2016 r. w naszej szkole odbyła się „zabawa karnawałowa” dla dzieci. Do szkoły w godzinach popołudniowych przybyli „goście”, tzn. uczniowie przebrani za różne postaci. W trakcie zabawy odbył się konkurs „Mam talent” tradycyjnie organizowany przez Samorząd Uczniowski. Wszyscy chętni mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami, a komisja wyróżniła tych najlepszych. Członkowie Samorządu wraz z pozostałymi uczniami klasy VI przeprowadzili mnóstwo gier i zabaw dla najmłodszych, aby wszyscy mogli wesoło spędzić ten czas.
Tłusty czwartek
Jak „tłusty czwartek”, to tłusty czwartek, czyli wszystko zgodnie z tradycją w klasie IV.
Galeria Tłusty czwartek.
Archiwum Aktualności