• Projekt "Zielone laboratoria Taurona"

• W ramach udziału w projekcie "Zielone Laboratoria Taurona", uczniowie naszej szkoły nagrali film o naszej placówce. Koordynatorkami projektu były panie: Justyna Grzegorzewska-Żak, Justyna Małecka, Martyna Okrajni i Małgorzata Wąs. Zapraszamy do obejrzenia, bo warto!

Filmik

• Rozdanie nagród

• 21 czerwca na UJ w Krakowie odbyło się uroczyste rozdanie nagród w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur. Wśród laureatów uczennica naszej szkoły Amelia Bobyla. Serdeczne gratulacje!

• Małopolska Tarcza Antykryzysowa

• Projekt „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II”

Gmina Olkusz otrzymała dofinansowanie na realizację zadania grantowego w wysokości 119 928,08 zł. Umowę dotacyjną z Województwem Małopolskim zawarto 30.11.2022 r. W gminie Olkusz wsparciem objętych będzie sześć jednostek: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Braciejówce, Szkoła Podstawowa w Gorenicach, Szkoła Podstawowa w Kosmolowie, Szkoła Podstawowa w Sienicznie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Osieku oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny Integracyjny Nr 1 w Olkuszu. Dofinansowanie dotyczyć będzie pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w szczególności zajęć dydaktyczno-wyrównawczych, zajęć logopedycznych, zajęć rozwijających umiejętności i kreatywność, a także różnych kółek zainteresowań. Z niezwykle innowacyjnych i kreatywnych zajęć będą mogli skorzystać uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Osieku. Szkoła ta otrzymała bowiem wsparcie na zakup zestawu do biofeedbacku. Jest to zupełna nowość w olkuskich jednostkach oświatowych, a służyć ma poprawie pamięci i koncentracji u dzieci.

Projekt „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II” realizowany jest w ramach Wsparcia Szkół i Placówek Oświatowych, w ramach 10 Osi Priorytetowej: Wiedza i Kompetencje; Działanie 10.1 Rozwój Kształcenia Ogólnego, Poddziałanie 10.1.6 Cyfryzacja Szkół Prowadzących Kształcenie Ogólne, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

• Nagrodzeni

• Dnia 16.06 uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami zostali nagrodzeni za udział w konkursach z rankingu Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

• Zielona Szkoła

• Zielona Szkoła w Jastrzębiej Górze. Uczestnikami byli uczniowie klasy 3a, 3b oraz 4.Egzamin samodzielności zdali na szóstkę!

• Podziękowania za Festyn

• Organizatorzy festynu (KGW Zimnodół, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Osieku, Sołectwo Zimnodół, OSP Zimnodół) dziękują wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę. Szczególne podziękowania dla najmłodszych za występy artystyczne, udział w konkursach i konkurencjach sportowych oraz rajdzie rowerowym. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa zabytkowych pojazdów. Mogliśmy oglądać zabytkowe samochody, motocykle oraz wóz strażacki.

• ZDROWE ODŻYWIANIE

• Uczniowie naszej szkoły już dwukrotnie uczestniczyli w prelekcji o zdrowym odżywianiu. Oto ich efekty pracy: piękne i zarazem zdrowe, smaczne oraz małokaloryczne. To prace wręcz artystyczne. Zapraszamy  do obejrzenia najciekawszych produktów uczniów klas czwartych oraz piątych

„Można nie jeść w ogóle, ale nie można jeść źle” – to zabawne powiedzenie Salvadora Dalego w niebanalny sposób wyraża znaną prawdę: odpowiednie odżywianie jest niezbędne do zachowania witalności i dobrego samopoczucia. Zbilansowana i różnorodna dieta jest kluczem do zdrowia ciała i ducha; a odpowiednia kondycja fizyczna i psychiczna dają nam energię do działania i poczucie szczęścia… Ale co to właściwie znaczy „jeść dobrze”?

„Jeść dobrze” to na pewno „jeść zdrowo”. Ale odżywiać się zdrowo można także jedząc smacznie i w zgodzie z własnymi upodobaniami. Układanie zdrowego i pożywnego jadłospisu wcale nie musi też być skomplikowane – trzeba kierować się zdrowym rozsądkiem i kilkoma podstawowymi zasadami.

Właściwa dieta dostarcza organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych –  białek, tłuszczy, węglowodanów, makroelementów (m.in. wapnia, magnezu, fosforu, potasu), mikroelementów (np. żelaza, jodu, cynku, selenu) i witamin – oraz pokrywa w całości jego zapotrzebowanie energetyczne, nie dostarczając jednak nadmiaru kalorii.

Nauczyciel: Justyna Grzegorzewska-Żak

• Projekt „Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy – Pakiet Edukacyjny”

• Zespół Szkolno-Przedszkolny w Osieku otrzymał dofinansowanie w ramach 15 Osi Priorytetowej REACT-EU (EFS) dla sprostania wyzwaniom migracyjnym Działanie 15.2 REACT-EU dla sprostania wyzwaniom migracyjnym – pakiet edukacyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Umowę dotacyjną Gminy Olkusz z Województwem Małopolskim zawarto 17.05.2023 r.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Osieku otrzymał dofinansowanie na wielowymiarowe wsparcie edukacyjne, psychologiczne i sprzętowe dla uczniów z Ukrainy. Z otrzymanego grantu zostanie zakupione wyposażenie sal lekcyjnych, uczniowie będą objęci wsparciem psychologiczno – pedagogicznym oraz wezmą udział w dodatkowych zajęciach o charakterze wyrównawczo – przedmiotowym.

• Występ "Pajacyków"

• 03.06.2023 roku najmłodsza grupa przedszkolna "Pajacyki" zatańczyła na olkuskim rynku taniec "Gitara dla komara" oraz odebrała nagrodę za zdobycie II miejsca w konkursie tanecznym organizowanym przez MOK w Olkuszu. Gratulujemy!!!