• Wizyta w Schronisku RAFIK

• Szkolny Klub Wolontariatu w Schronisku RAFIK Dnia 29 października, wolontariusze pojechali z wizytą do Schroniska dla bezdomnych zwierząt Rafik w Bolesławiu. Ta wizyta to znakomity przykład tego, że warto uczyć miłości i szacunku do wszystkich zwierząt, tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest schronisko. Od najmłodszych lat należy zaszczepiać w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym.

• Wycieczka klas VIII do Muzeum Auschwitz-Birkenau

• 24 października 2022 roku uczniowie klas VIII uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Auschwitz-Birkenau. Uczniowie poznali miejsca będące symbolem Holokaustu i nazistowskich zbrodni popełnionych na Żydach, Polakach, Romach i innych narodowościach. Pobyt w największym hitlerowskim obozie zagłady był dla wszystkich ogromnym przeżyciem i cenną lekcją historii. Skłonił wszystkich do zadumy i refleksji nad godnością człowieka, jego prawem do życia oraz uczył tolerancji wobec drugiego człowieka.

• Zakrętki zbieramy i pomagamy!

• Dnia 18 października wolontariusze przekazali zebrane nakrętki plastikowe, na rzecz Lenki z Kwaśniowa. Lenka choruje na bardzo rzadką chorobę genetyczną, wymaga stałej rehabilitacji i konsultacji wielu specjalistów. Nasi rodzice, uczniowie i przedszkolaki włączyli się w pomaganie, wykazali się dużą empatią i ogromnym sercem. Zbieranie nakrętek to jedna z najpopularniejszych akcji społecznych, która jest organizowana w naszej szkole już od kilku lat. To działanie charytatywno- ekologiczne, przynosi same pozytywne efekty. Zbierając nakrętki możemy pomóc potrzebującym oraz przyczyniamy się do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska. Warto pomagać!

• Wycieczka do Krakowa

• 6 października odbyła się wycieczka edukacyjna do Krakowa na Laserowy Paitball, Archery Tag oraz do Wiosek Światła. Dzieci bawiły się wspaniale a atrakcji było mnóstwo. :-)

• Ślubowanie - ciąg dalszy fotorelacji

• Ślubowaie klas 1a i 1b odbyło się w dniu 27 września. Dzieci pięknie zaprezentowały się przedstawiając ciekawy program przygotowany przez wychowawców, Panie Barbarę Łuszczek i Annę Świdę-Thirant.

• Cykl spotkań w ramach profilaktyki uzależnień od zerówki do klasy ósmej

• W naszej szkole obył się cykl spotkań w ramach profilaktyki uzależnień dla uczniów od zerówki do klasy ósmej. Uczniowie w  trakcie przedstawienia zatytułowanego "Komunikacja bez przemocy" przypomnieli sobie  znaczenie pojęć takich jak komunikacja werbalna, komunikacja niewerbalna, plotka, gest, konflikt oraz przemoc. Istotne było  przekazanie uczniom jak ważna i wyjątkowa jest bezpośrednia rozmowa z drugim człowiekiem, wolna od wulgaryzmów, przemocy, oceniania czy pozbawiona empatii. Ważna jest umiejętność komunikacji interpersonalnej, gdziekolwiek jesteśmy i z kimkolwiek rozmawiamy.

Uczniowie z uwagą i zainteresowaniem przyswajali wiedzę, również miło spędzali z aktorami  czas.

Teatr edukacyjny:

• Wycieczka do Rudna

• Wczoraj klasy 1a, 1b, 2a, 2b były wraz z wychowawcami na wycieczce szkolnej w miejscowości Rudno. Zwiedziliśmy Muzeum Agatów, dzieci obejrzały filmy edukacyjne o powstaniu minerałów, miały warsztaty, obserwowały obróbkę agatów. Podziwialiśmy zamek Tenczyn.

• "Śmieci precz - zróbmy rzecz"

• 30 września 2022 roku odbyła się VI Edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego "Śmieci precz- zróbmy rzecz ". Patronatem był Burmistrz Miasta Bukowna i Starosta Powiatu Olkuskiego. Uczennice piątej klasy naszej szkoły: Lena Traskiewicz, Zofia Mocny oraz Martyna Kot zajęły I miejsce. Tegorocznym tematem konkursu był : Kapelusz, beret, kaszkiet, czapka, innymi słowy nakrycie głowy. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun konkursu: Justyna Grzegorzewska-Żak

• Wycieczka do Rudna klas pierwszych i drugich

• 3 października br, klasy pierwsze i drugie wraz z wychowawcami, wybrały się na wycieczkę do Rudna. Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Muzeum Agatów. Uczniowie mogli zobaczyć piękne kamienie oraz poznali proces obróbki tego minerału. Filmy w sali kinowej przybliżyły historie i ukazały gdzie i w jaki sposób je można pozyskać. Uczniowie udowodnili,  że lepienie z gliny też im nie jest straszne.  Następnie zobaczyliśmy Zamek "Tenczyn" i odwiedziliśmy "Zamkową zagrodę", gdzie mogli zobaczyć zwierzęta domowe z bliska. Na koniec  deszczowej eskapady był zasłużony posiłek. Chociaż pogoda nas nie rozpieszczała, wszyscy uczestnicy wyprawy "dali radę" i zasłużyli na złoty medal :)